RAJDYRSMŚL

1 Rajd Baborowa dla Kostki i Martynka

Damian Kostka i Mateusz Martynek zwyciężyli w pierwszej edycji Rajdu Baborowa, inauguracyjnej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018. To pierwsze zwycięstwo tego duetu w tym cyklu. Załoga Hondy Civic do ostatniej pętli zmagań toczyła walkę o zwycięstwo z załogą Baran i Paciej. Ostatecznie trzeci duet w sezonie 2017 nie przejechał szóstego odcinka i odpadł z rywalizacji. Drugie miejsce w Baborowie zajęli ubiegłoroczni mistrzowie Gracjan Grela oraz Marta Momot. Na najniższym stopiniu podium staneli najlepsi w klasie R01 Mateusz Bojanowski i Andrzej Ksyt. Na czwartej pozycji zawody ukończyli Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski. Czołową piątkę uzupełnili Konrad Strzeżysz i Olga Goźlińska.

Najlepsi w pucharze Peugeota i Citroëna okazali się Bartosz i Grzegorz Bębenkowie. W klasie Gość 4WD triumfował Dariusz Poloński za kierownicą Fiesty R5. Natomiast w klasyfikacji gość 2WD nie miał sobie równych Sławomir Strychalski.

Na czwartym odcinku specjalnym groźnie wyglądający wypadek miała załoga Jacek Polok i Katarzyna Pytel Majkowska. Duet Fiesty R2 przy dużej prędkości bardzo mocno rolował, kierowce jak i pilotke przetransportowano od razu do szpitala w Kędzierzynie-Koźle naszczęście ich życiu nie zagraża źadne niebezpieczeństwo.

Kolejną rundą RSMŚL będzie rozgrywany na początku czerwca Rajd Ziemi Bocheńskiej.

 

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com