RAJDYRSMŚL

1 Rajd Baborowa dla Kostki i Martynka

Damian Kostka i Mateusz Martynek zwyciężyli w pierwszej edycji Rajdu Baborowa, inauguracyjnej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018. To pierwsze zwycięstwo tego duetu w tym cyklu. Załoga Hondy Civic do ostatniej pętli zmagań toczyła walkę o zwycięstwo z załogą Baran i Paciej. Ostatecznie trzeci duet w sezonie 2017 nie przejechał szóstego odcinka i odpadł z rywalizacji. Drugie miejsce w Baborowie zajęli ubiegłoroczni mistrzowie Gracjan Grela oraz Marta Momot. Na najniższym stopiniu podium staneli najlepsi w klasie R01 Mateusz Bojanowski i Andrzej Ksyt. Na czwartej pozycji zawody ukończyli Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski. Czołową piątkę uzupełnili Konrad Strzeżysz i Olga Goźlińska.

Najlepsi w pucharze Peugeota i Citroëna okazali się Bartosz i Grzegorz Bębenkowie. W klasie Gość 4WD triumfował Dariusz Poloński za kierownicą Fiesty R5. Natomiast w klasyfikacji gość 2WD nie miał sobie równych Sławomir Strychalski.

Na czwartym odcinku specjalnym groźnie wyglądający wypadek miała załoga Jacek Polok i Katarzyna Pytel Majkowska. Duet Fiesty R2 przy dużej prędkości bardzo mocno rolował, kierowce jak i pilotke przetransportowano od razu do szpitala w Kędzierzynie-Koźle naszczęście ich życiu nie zagraża źadne niebezpieczeństwo.

Kolejną rundą RSMŚL będzie rozgrywany na początku czerwca Rajd Ziemi Bocheńskiej.

 

Komentarze

Tagi
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com